بهترین چراغ مطالعه کریم زاده کدام است؟

بهترین چراغ مطالعه کریم زاده

بررسی انواع چراغ مطالعه های کریم زاده

مقدمه

بدون شک یکی از عوامل تاثیرگذار برای انجام کارهای تحقیقاتی، پژوهشی، نوشتاری و ویراستاری که مستلزم دقت و تمرکز بالایی هستند نور محیط می باشد. هر چقدر محیط کار پر نورتر بوده و روشنایی بیشتری داشته باشد، بازده بیشتری خواهد داشت. نور ناکافی ضمن صدمه زدن به بینایی، موجب خستگی چشم شده و صدمات جبران ناپذیری به بار می آورد. با باز کردن یک پنجره مشرف به هوای آزاد، ضمن برخورداری از نور طبیعی خورشید همراه با جذب ویتامین D و تنفس هوای تازه می توان از نور سفید خورشید بهره مند شد. اما مشکل در نبود نور طبیعی، اتاق کار تاریک و شب های خاموش می باشد.

همه افراد از فرصت روز روشن برای کارهایشان نمی توانند بهره مند شوند و مجبور هستند برخی از کارهایشان را به شب موکول کنند. دانش آموزان دقیقه90، دانشجویان شب امتحانی و اساتید دانشگاه و کارمندانی که باید متن سخنرانی خود را آماده کنند مجبور به استفاده از نورهای مصنوعی هستند.

زندگی در دنیای مدرن امروزی با استفاده بهینه از تکنولوژی روز دنیا چندان تفاوتی بین شب و روز ندارد. با استفاده از لامپ ها و چراغ های مدرن می توان فضای کاری یا منزل را به نور دلخواه مزین نمود. همچنین جهت حفظ رفاه حال بقیه افراد منزل که می خواهند از خواب شبانه استفاده کنند و نورلامپ آزارشان می دهد، بهتر است از چراغ های مطالعه استفاده شود.

چراغ های مطالعه امروزی دیگرمشکلاتی همچون جاگیر بودن، کابل های ناجوردرهم تنیده، نورهای زرد خیره کننده، مکان ثابت کنار پریز برق و … را ندارند. برخی از چراغ های مطالعه امروزی بصورت شارژی نیز قابل استفاده هستند.

 

چراغ های مطالعه از نظر مکان قرار گیری به سه دسته تقسییم بندی می شوند: 

۱- چراغ مطالعه ایستاده: چراغ مطالعه‌هایی است که بصورت پایه دار هستند. بر روی میز، کنار تخت و یا درمکان های دیگر قرار گرفته و نیازی به نصب ندارند. شما می‌توانید به راحتی این چراغ‌ها را در هرجایی از منزل یا محل کارتان مورد استفاده قرار دهید.

۲- چراغ مطالعه قابل نصب: این نوع چراغ مطالعه مکان ثابتی دارند و مانند چراغ های مدل قبلی ( مدل ایستاده ) سیار نیستند. چراغ های قابل نصب همان گونه که از نامشان پیداست توسط گیره یا پیچ  و مهره در مکان مورد نظر نصب می شوند.  معمولا بر روی میز، گوشه قفسه یا بر روی پایه مخصوص نصب شده و ثابت می باشند. چنانچه بخواهید برای انجام کارهای طراحی، مطالعاتی و … از این چراغ ها استفاده کنید دیگر نمی توانید چراغ را با خود حمل کنید بلکه باید خودتان را به پای چراغ مطالعه رسانده و از آن استفاده کنید. 

۳- چراغ مطالعه گیره دار: این چراغ های مطالعه دارای گیره مخصوص به خود می باشند و همانند مدل چراغ های قابل نصب به راحتی در همه جا قابل نصب بوده و نسبت به مدل قبلی از ثبات بیشتری برخوردار هستند. این مدل چراغ ها را می توان به راحتی با خود حمل نمود و در هر جایی که  قابل نصب باشند بر روی لبه میز، لبه کمد، لبه کتاب و …نصب کرده و از آنها استفاده نمود.

مهم ترین معیارهای انتخاب یک چراغ مطالعه کارآمد عبارتند از:

1- کیفیت نور و حالت های روشنایی

اصلی ترین دلیل استفاده از چراغ مطالعه داشتن نور متمرکز و مناسب برای چشم و سلامتی می باشد. یک چراغ مطالعه خوب باید از نور کافی برخوردار باشد. همانگونه که نور بسیار کم بینایی را مختل کرده و موجب ناراحتی چشم می شود؛ نور شدید نیز سردرد و ناراحتی های عصبی به همراه خواهد داشت. پس بهتر است چراغ مطالعه از نوردهی یکنواختی برخوردار باشد. همچنین حالت های مختلف نوری برای استفاده بهینه از چراغ مطالعه در فواصل و مکان های مختلف بسیار مهم می باشد.

بهتر است بدانید روشنایی با واحد لوکس، شدت نور با واحد کاندلا و شار نوری با واحد لومن بیان می شود. چشم انسان برای انجام کارهای معمولی مانند مطالعه، نگارش، کار با رایانه و … نیاز به 250 تا 500 لومن در هر متر مربع دارد. برای انجام کارهای ظریف تر و دقیق تر مانند طراحی، گلدوزی و … نور پردازی باید بین 1000 تا 2000 لومن در هر متر مربع باشد.

2- امکان تغییر مسیر زاویه نور

بازتاب یک لامپ کم نور بر روی لپ تاپ یا مونیتور موقع کار بسیار ناراحت کننده می باشد. جهت تنظیم زاویه تابش نور و استفاده بهینه از روشنایی بهتر است از چراغ های مطالعه ای استفاده نمود که بتوانند نور را به هر طرف که مورد نیاز هست بتابانند.

3- گردنی انعطاف پذیری

منظور از گردنی، پایه اتصال منبع نوری به پایه چراغ مطالعه می باشد. این گردنی در اکثر چراغ های مطالعه بصورت خرطومی بوده و با باز و بسته شدن خرطوم پایه چراغ کوتاه و بلند می شود. در برخی از چراغ های مطالعه که دارای میله های الاکلنگی هستند، به کمک گردنی متحرک و انعطاف پذیرشان خیلی راحت می توان زاویه تابش نور را تغییر داد.

4- عمر باتری

چراغ مطالعه هایی که دارای دو نوع منبع تغذیه هستند در ساختمان داخلی خود دارای باتری لیتیومی هستند. این باتری ها  قابل شارژ شدن بوده و در صورت عدم اتصال به برق شهری نیز قابل استفاده می باشند. توجه داشته باشید که برخی از چراغ ها در زمان شارژ شدن نیز قابل استفاده هستند و برخی از این قاعده مستثنی بوده و باید بطور کامل شارژ شوند و سپس مورد استفاده قرار گیرند.

با توجه به ظرفیت باتری موجود در چراغ های مطالعه مدت زمان لازم جهت شارژ کامل و همچنین عمر باتری به هنگام استفاده از چراغ درحالت شارژی متفاوت خواهد بود .

5- مصرف انرژی

با توجه به نوع لامپ بکار گرفته شده در چراغ مطالعه میزان مصرف انرژی مورد نیاز آن تعیین می گردد. لامپ های ال ای دی بیشترین صرفه جویی در انرژی را دارند لذا از کم هزینه ترین و کم مصرف ترین نوع لامپ ها هستند. برای استفاده بهینه در چراغ مطالعه بهتر است از لامپ های LED استفاده نمود. پس از لامپ های LED به ترتیب لامپ های فلورسنت فشرده (CFL)، هالوژن و رشته ای بیشترین میزان مصرف انرژی را دارا هستند.

6- خواص فیلتر نور آبی

اگر جز افرادی هستید که عادت دارند قبل از خواب مطالعه داشته باشند، بهتر است از چراغ مطالعه ای استفاده کنید که رنگ نور ساطع شده از آن به رنگ آبی باشد. این رنگ همانند یک مُسکن قوی عمل کرده و خواب آرامی خواهید داشت.

7- لامپ‌های جایگزین

به هنگام خرید یک چراغ مطالعه بهتر است تمام جوانب در نظر گرفته شوند. زیبایی، کارآیی، قیمت مناسب، در دسترس بودن لوازم جانبی، قطعات و … از مهمترین فاکتورهای یک انتخاب موفق است. برخی از چراغ مطالعه ها از چندین نوع لامپ استفاده می کنند و در صورت نبود یک مدل از گزینه جایگزین می توان بهره مند شد. به عنوان مثال چراغ مطالعه مدل های DL-426 ،DL-430  ،DL-429 ،DL-427 ، DP-6001 ،DP-114 صنایع کریم زاده قابلیت استفاده از لامپ های LED و SMD را دارا هستند.

8- جلوگیری از فشار به چشم هنگام مطالعه

با استفاده بهینه از لامپ های مناسب و همچنین نورافشانی درست چراغ مطالعه می توان بهترین حالت را برای مطالعه بکار برد. نور نامناسب ممکن است موجب ناراحتی چشم شده و دید شما را ضعیف نماید. در مبحث نور شناسی به عواملی همچون سن شخص، نور طبیعی، هوای سالم و … نیز باید توجه نمود. افراد مسن و سالخورده نسبت به افراد جوان تر به نور بیشتری برای خواندن و مطالعه نیازمند هستند. نه فقط به هنگام مطالعه، بلکه موقع انجام کارهای کامپیوتری که پشت مونیتور قرار گرفته اید باید از منبع نوری مناسبی برای انجام فعالیت های خود کمک بگیرید در غیر این صورت چشم هایتان روز به روز ضعیف تر شده و دید شما با مشکل مواجه خواهد کرد.

انواع لامپ‌های استفاده شده در چراغ‌های مطالعه عبارتند از:

1-لامپ ال ای دی (LED):

این لامپ ها نسبت به لامپ های دیگر مصرف برق کمتری داشته و گرمای کمتری نیز تولید می کنند. لامپ های ال ای دی درگروه لامپ های کم مصرف دسته بندی می شوند. طول عمرلامپ های ال ای دی 25 هزار ساعت می باشد. نور ساطع شده ازاین لامپ ها خیره کننده نبوده و بر روی یک سطح معینی می تابد.

2-لامپ رشته‌ای:

لامپ های رشته ای نسبت به سایر لامپ ها ارزانتر هستند، نور زرد رنگ دارند، گرمای زیادی تولید می کنند و طبیعتا مصرف برق زیادی نیز دارند. عمر مفید لامپ های رشته ای 1000 ساعت می باشد. لامپ های رشته ای روشنایی چندان فراگیری نداشته و برای استفاده در تاریکی مطلق مناسب نیستند. بهتر است از این لامپ ها در اولین ساعات تاریکی (زمان بین عصر تا شب) استفاده شود.

3- لامپ هالوژن:

اگر شما کاربری هستید که به محیط کاری با نور فراوان، دقت و تمرکز زیاد نیازمندید، بهتر است از لامپ های هالوژن استفاده کنید. لامپ های هالوژن نور طبیعی و درخشانی دارند، زیاد داغ می شوند و طول عمربالایی دارند. طول عمر این لامپ ها نسبت به لامپ های معمولی 3 برابر می باشد. مصرف انرژی این لامپ ها 20 % کمتر از لامپ های استاندارد بوده و بسیار مقرون به صرفه می باشند.

4- لامپ فلورسنت:

این لامپ ها نسبت به سایر مدل ها از دوام و استحکام بالایی برخوردار هستند. گرمای کمتری دارند، بسیار کم مصرف هستند و نسبت به لامپ های رشته ای 11 برابر مقاوم تر هستند.

تنها نقطه ایراد این لامپ ها استفاده از بخارات جیوه می باشد که به محض شکستن لامپ فلورسنتی، این بخارات در محیط پخش شده و خسارات جبران ناپذیری به بار می آورد. نسخه جدیدی از لامپ های فلورسنت به نام CFL نیز وجود دارد که به لامپ فلورسنت فشرده و کم مصرف شناخته شده اند.

5- لامپ فول اسپکتروم:

استفاده از این لامپ‌ها برای دیدن دقیق رنگ‌ها، نکات بسیار ریز و حساس مفید می باشد. این لامپ ها طیف نور الکترومغناطیسی از مادون قرمز تا فرابنفش را پوشش داده، باعث افزایش وضوح تصویر و بهتر دیده شدن آن می شود.

مزایای لامپ های  LED :

– لامپ های ال ای دی از طول عمر بالای ۶۰ هزار ساعت برخوردار هستند.

– طول عمراین لامپ ها به دفعات روشن/خاموش شدن آنها بستگی ندارد.

– این لامپ ها نسبت به لامپ های دیگر کم هزینه و کم مصرف هستند.

– با هر دو جریان AC و DC قابل تغذیه است.

–  شدت نور و زاویه تابش نور در این لامپ ها قابل تنظیم است.

– بازده نوری این لامپ ها بسیار زیاد است.

– تاخیر زمان روشن شدنشان ناچیز است.

– گذر زمان بر کیفیت نور در این لامپ ها بی تاثیر است.

چراغ های مطالعه صنایع فلزی کریم زاده و تقسیم بندی آن ها:

1- چراغ های تاشو:

دراین گروه از چراغ ها ساختار فیزیکی با توجه به جنس بدنه قابل تغییر است. جنس بدنه برخی از چراغ های تاشو از نوع خاصی پلاستیک قابل انعطاف می باشد که با فشرده شدن لوله خرطومی؛ اندازه آنها تغییر می یابد. نوع دیگری از چراغ های مطالعه تاشو وجود دار که درقسمت بازوهای خود دارای اهرم های خاصی هستند که خاصیت تغییر اندازه دارند. با تغییردادن اندازه چراغ های مطالعه؛حجم آنها نیز کمتر شده و حمل و انتقال شان راحت تر می شود.

نکته1: لامپ مورد استفاده درتمامی چراغ های تاشو از نوع SMD می باشد.

نکته2: تمام چراغ های مطالعه تاشو دارای دکمه روشن خاموش بر روی پایه یا بدنه خود می باشند.

نکته3: چراغ های تاشو که فقط یک لامپ دارند، دارای گردنی خرطومی هستند که بصورت فشرده شده قابل تغییر می باشند.

برخی از چراغ های مطالعه تاشو با قابلیت دیمردار همراه هستند. با استفاده از دیمر موجود در پایه این چراغ ها می توان زمان بندی دلخواهی را بر روی آنها تعیین نمود.

در بین چراغ های تاشو مدل DL-105 دارای پایه جامدادی شکلی است که می تواند تمام لوازم التحریر مورد نیاز یک دانش آموز را در خود جا دهد.

مدل DL-435 دارای آداپتور است که توسط آن به برق شهری وصل می شود. کلید روشن/خاموش لامپ در این چراغ مطالعه بصورت لمسی است.

چراغ های تاشو با تعداد لامپ های خود بصورت زیر دسته بندی می شوند:

بهترین چراغ مطالعه کریم زاده
بهترین چراغ مطالعه کریم زاده

2- چراغ های گیره دار:

چراغ های مطالعه که بصورت گیره دار بوده و قابلیت نصب بر روی لبه میز یا گوشه دیوار، پنجره را دارند. این چراغ ها درمواردی که با کمبود جا مواجه هستیم کاربرد زیادی دارند. البته بصورت کاملا صاف و مسطح بر روی میز کار نیز قابل استفاده هستند.

دربین 27 مورد چراغ مطالعه صنایع کریم زاده تنها 4 مدل از چراغ ها دارای این قابلیت هستند که عبارتند از :

بهترین چراغ مطالعه کریم زاده

3- چراغ های شارژی:

برخی از چراغ های مطالعه قابلیت شارژ شدن واستفاده بی سیم دارند. باتری موجود دراین چراغ ها با اتصال به برق شهری به مدت چندین ساعت شارژ شده و بصورت بیسیم قابل استفاده می باشند.

4- چراغ های مطالعه که از یک عدد لامپ برای روشنایی استفاده می کنند. این لامپ می تواند از نوع LED یا رشته ای یا کم مصرف باشد.

بهترین چراغ مطالعه کریم زاده

5- چراغ های مطالعه الاکلنگی:  در این مدل از چراغ مطالعه ها ازمیله های الاکلنگی به عنوان بازوهای نگهدارنده استفاده می شود که عبارتند از:

بهترین چراغ مطالعه کریم زاده

1- چراغ مطالعه گیره دار EN -101

چراغ مطالعه گیره دار EN-101 دارای بازوهای فلزی می باشد که بصورت الاکلنگی بوده و با اتصال به میز و یا گوشه دیوار و … قابل استفاده می باشد.

مشخصات محصول: 

وزن: 0.343 کیلوگرم

ابعاد: 47 × 73 سانتیمتر

کاربرد: اداری، مهندسی و طراحی

جنس بدنه: فلز

قابلیت تنظیم زاویه تابش نور: دارد

تعداد لامپ بکار گرفته شده: 1 عدد

لامپ سازگار با محصول: LED، رشته‌ای و کم مصرف

منبع تغذیه: برق 220 ولت

سایر توضیحات:

با بازده بالای نور

جنس پایه: پلاستیک (از نوع گیره ای)

جنس حباب بکار گرفته شده: فلز

حداکثر توان لامپ مورد استفاده: 60 وات

قطر حباب: 17 سانتیمتر

مجهز به کلید خاموش/روشن کردن لامپ

طول مجموع بازو ها 80 سانتیمتر

چراغ مطالعه گیره دار EN-101

2- چراغ مطالعه EN -107A

این چراغ مطالعه دارای پایه پلاستیکی می باشد. پایه محکم این محصول در ثابت شدن آن کمک می نماید. این چراغ ها دارای مکان ثابت نیستند، با استفاده از گیره می توان میله های این چراغ را از پایه آن جدا نموده و به میز و یا هر مکان دلخواه دیگری متصل نمود. چراغ مطالعه EN-107A از 33 لامپ SMD با توان 4 وات با نوردهی برابر با لامپ رشته‌ای 66 وات استفاده می نماید. لامپ ها در 3 ردیف 11 تایی به صورت، ردیف اول و سوم دارای لامپ‌های مهتابی و ردیف وسط به صورت ترکیبی (یکی در میان) آفتابی و مهتابی قرار می گیرند.

مشخصات محصول:

ابعاد: 130x620x175 میلیمتر

وزن: 1.38 کیلوگرم

کاربرد: مهندسی

جنس بدنه: فلز و پلاستیک

نوع گردنی: الاکلنگی

طول گردنی: 700 میلیمتر

جنس گردنی: فلز

نوع لامپ سازگار با محصول: SMD

منبع تغذیه: برق شهری

طول کابل بکار گرفته شده: 1.35 متر

سایر توضیحات

– جنس محفظه لامپ: پلاستیک

– جنس پایه: پلاستیک

– وزن پایه: 1003 گرم

– همراه با گیره جهت اتصال به میز، با قابلیت اتصال درجهات مختلف

– با قابلیت مونتاژ قطعات گردنی

– طول محفظه لامپ: 33 میلیمتر

– دارای 33 لامپ SMD با توان 4 وات با نوردهی برابر با لامپ رشته‌ای 66 وات

– نحوه قرار گرفتن لامپ‌ها: 3 ردیف 11 تایی

– قابلیت چرخش گردنی در زاویه و جهت دلخواه

چراغ مطالعه EN-107A

3- چراغ مطالعه EN -111

چراغ مطالعه EN-111 یکی دیگر از محصولات تاشو صنایع فلزی کریم زاده می باشد. این محصول به کمک یک عدد لامپ کم مصرف برای کارهای مطالعاتی و مهندسی بکار گرفته می شود. این چراغ مطالعه از نوع گیره دار بوده و قابلیت اتصال به پایه، میز، گوشه دیوار و… را دارد.   

مشخصات محصول:

ابعاد: 440 × 130 × 185 میلیمتر

وزن: 1.33 کیلوگرم

کاربرد: مهندسی

جنس بدنه: فلز

نوع گردنی: الاکلنگی

طول گردنی: 440 میلیمتر

جنس گردنی: فلز

قابلیت تنظیم زاویه تابش نور: دارد

تعداد لامپ بکار گرفته شده: 1 عدد

نوع لامپ سازگار با محصول: رشته‌ای، LED، کم مصرف

نوع حباب بکار گرفته شده: مات

منبع تغذیه: برق شهری

سایر توضیحات:

مجهز به کلید خاموش/روشن لامپ

– جنس حباب بکار گرفته شده: فلز

– جنس پایه: پلاستیک

– جنس گردنی: آلومینیوم

– کم مصرف

– با بازده بالای نور

– با تولید حداقل گرما

– همراه با گیره جهت اتصال به میز در جهات مختلف

– حداکثر توان لامپ مورد استفاده: 60 وات

– با قابلیت مونتاژ قطعات گردنی

– قطر حباب: 12.5 سانتی‌متر

– وزن پایه: 873 گرم

چراغ مطالعه EN-111

4- چراغ مطالعه DL – 104

چراغ مطالعه DL – 104 به وزن 0.746 کیلوگرم و در ابعاد 390×150×150 میلیمتر ساخته شده است. در طراحی و ساخت این چراغ از گردنی فلزی به طول 390 میلیمتر استفاده شده است. یک عدد لامپ کم مصرف از نوع رشته ای یا LED در این چراغ بکار گرفته شده است. این چراغ قابلیت تنظیم زاویه تابش نور ندارد و پرتو نور افشانی آن ثابت است. درقسمت پایه پلاستیکی این چراغ یک دکمه جهت روشن/خاموش کردن آن در نظر گرفته شده است.

مشخصات محصول:

ابعاد: 390×150×150 میلیمتر

وزن: 746 0.کیلوگرم

کاربرد: دانش آموزی

جنس بدنه: فلز و پلاستیک

نوع گردنی: انعطاف‌پذیر

طول گردنی: 390 میلیمتر

جنس گردنی: لاستیک

قابلیت تنظیم زاویه تابش نور: ندارد

تعداد لامپ بکار گرفته شده: 1 عدد

نوع لامپ سازگار با محصول: رشته‌ای، LED، کم مصرف

نوع حباب بکار گرفته شده: مات

منبع تغذیه: برق شهری

طول کابل بکار گرفته شده: 1.25 متر

سایر توضیحات

– جنس حباب: فلز

– جنس پایه: پلاستیک

مجهز به کلید خاموش/روشن کردن لامپ

– حداکثر توان لامپ مصرفی: 60 وات

– قطر حباب: 14 سانتیمتر

5- چراغ مطالعه DL – 105

چراغ مطالعه DL – 105 دارای پایه پلاستیکی است.این پایه بصورت یک جامدادی کامل  پاسخگوی نیاز دانش آموزان می باشد.این محصول با گردنی پلاستیکی قابل انعطاف، قابلیت تنظیم زاویه پرتو نور نیز دارد. به کمک یک لامپ کم مصرف یا از نوع LED می توان روشنایی این چراغ را تنظیم نمود.

مشخصات محصول:

ابعاد: 380×102×182 میلیمتر

وزن: 0.42 کیلوگرم

کاربرد: دانش آموزی

جنس بدنه: فلز و پلاستیک

نوع گردنی: انعطاف‌پذیر

طول گردنی: 270 میلیمتر

جنس گردنی: لاستیک

قابلیت تنظیم زاویه تابش نور: دارد

تعداد لامپ بکار گرفته شده: 1 عدد

نوع لامپ سازگار با محصول: رشته‌ای، LED و کم مصرف

نوع حباب بکار گرفته شده: مات

منبع تغذیه: برق شهری

طول کابل بکار گرفته شده: 1.35 متر

سایر توضیحات

– حداکثر توان لامپ مصرفی: 60 وات

– دارای کلید به منظور خاموش و روشن کردن لامپ

– دارای جامدادی روی پایه

– جنس حباب بکار گرفته شده: فلز

– جنس پایه: پلاستیک

– حداکثر توان لامپ مصرفی: 60 وات

– قطر حباب بکار گرفته شده: 11 سانتیمتر

چراغ مطالعه DL – 105

6- چراغ مطالعه DL - 113

چراغ مطالعه DL – 113 با استفاده از یک عدد لامپ کم مصرف می تواند محیط اتاق را برای یک مطالعه خوب آماده نماید. این چراغ مطالعه دارای گردنی قابل انعطاف بوده با تنظیم طول گردنی زاویه نورافکنی آن قابل تنظیم می باشد.

مشخصات محصول: 

ابعاد: 150×150×380 میلیمتر

کاربرد: دانش آموزی

جنس بدنه: فلز، پلاستیک و لاستیک

نوع گردنی: انعطاف‌پذیر

طول گردنی: 260 میلیمتر

جنس گردنی: لاستیک

قابلیت تنظیم زاویه تابش نور: دارد

تعداد لامپ بکار گرفته شده: 1 عدد

نوع لامپ سازگار با محصول: رشته‌ای، LED و کم مصرف

نوع حباب بکار گرفته شده: مات

منبع تغذیه: برق شهری

طول کابل بکار گرفته شده: 1.13 متر

سایر توضیحات

– دارای حباب فلزی، گردنی لاستیکی و پایه‌ پلاستیکی

– قطر هولدر: 3.5 سانتیمتر

مجهز به دکمه‌ خاموش/روشن روی پایه

– با قابلیت تنظیم ارتفاع و زاویه‌ تابش نور از طریق گردنی لاستیکی

چراغ مطالعه DL – 113

7- چراغ مطالعه DL - 201

چراغ مطالعه DL – 201 به وزن 1.3 کیلوگرم و در ابعاد 700×165×165 میلیمتر ساخته شده است. این چراغ با پایه فلزی مجهز به اهرم های الاکلنگی قابل تنظیم می باشد. در قسمت کلاهک این چراغ 16 عدد لامپ کم مصرف از نوع LED یا SMD قرا رمی گیرد. این کلاهک بصورت دورانی بوده و قابلیت تنظیم زاویه تابش نور دارد. این چراغ در قسمت پایه فلزی خود به دکمه روشن/خاموش مجهز می باشد.

 

مشخصات محصول:

تعداد و نوع لامپ: 16 عدد لامپ کم مصرف

مجهز به کلید کنترل روی بدنه

ابعاد: 700×165×165 میلیمتر

وزن: 1.3 کیلوگرم

کاربرد: اداری، مهندسی و دانش آموزی

جنس بدنه: فلز

نوع گردنی: انعطاف‌پذیر، الاکلنگی

جنس گردنی: فلز

قابلیت تنظیم زاویه تابش نور: دارد

نوع لامپ سازگار با محصول: LED

نوع حباب بکار گرفته شده: مات

منبع تغذیه: برق شهری

طول کابل بکار گرفته شده: 1.7 متر

 

چراغ مطالعه DL-201

8- چراغ مطالعه DL - 418

چراغ مطالعه DL – 418 از نظر شکل ظاهری شبیه آدمک به نظر می رسد. این چراغ با حباب قابل جدا شدن (کلاه آدمک) همراه است. جنس بدنه این چراغ از استیل می باشد. وزن آن 1.71 کیلو گرم و دارای 16×16×59 سانتیمتر است. این چراغ با یک عدد لامپ کم مصرف روشن شده و قابلت تنظیم زاویه تابش نور دارد. در قسمت پایه این چراغ مطالعه، یک کلید پیچی به منظور خاموش و روشن کردن لامپ طراحی شده است.

مشخصات محصول:

وزن: 1.71 کیلوگرم

ابعاد: 16×16×59 سانتیمتر

کاربرد: اداری – خانگی

جنس بدنه: استیل

قابلیت تنظیم زاویه تابش نور: دارد

لامپ سازگار با محصول: LED، رشته‌ای و کم مصرف

منبع تغذیه: برق شهری

9- چراغ مطالعه DL - 421

تمام توضیحات این مدل همانند مدل DL – 422 می باشد(که در زیر بدان اشاره شده است) با این تفاوت که به جای استفاده از یک عدد لامپ کم مصرف از 21 عدد لامپ استفاده شده است.

چراغ مطالعه DL - 421

10- چراغ مطالعه DL - 422

این چراغ مطالعه با طراحی بسیار زیبای روی پایه خود جلوه بسیار خوبی به اتاق فرزندتان می بخشد. ابعاد این چراغ 390 × 135 × 160 میلیمتر و وزن آن 0.52 کیلوگرم می باشد. برای روشنایی این چراغ از یک عدد لامپ کم مصرف 9 واتی استفاده می شود. شما می توانید به کمک گردنی قابل انعطاف این چراغ، طول آن را تغییر دهید. کلید روشن/خاموش این چراغ روی پایه طرح دار آن قرار گرفته است.

مشخصات محصول:

ابعاد: 390 × 135 × 160 میلیمتر

وزن: 0.52 کیلوگرم

کاربرد: دانش آموزی

جنس بدنه: پلاستیک

نوع گردنی: انعطاف‌پذیر

طول گردنی: 260 میلیمتر

جنس گردنی: لاستیک

تعداد لامپ بکار گرفته شده: 1 عدد

نوع لامپ سازگار با محصول: کم مصرف

منبع تغذیه: برق شهری

طول کابل بکار گرفته شده: 1.7 متر

سایر توضیحات

– دارای کلید برای خاموش و روشن کردن

– حداکثر توان لامپ مصرفی: 9 وات

– قطر محفظه لامپ: 70×250 میلیمتر

چراغ مطالعه DL - 422

11- چراغ مطالعه DL- 425

چراغ مطالعه DL-425  با وزن 0.85 کیلو گرم و ابعاد 16.5×15×30 سانتیمتر به چراغ مطالعه تایپی معروف است. این چراغ مطالعه با استفاده از لامپ کم مصرف، کلید روشن/خاموش  و گردنی انعطاف پذیر به یک چراغ زیبا و جذاب تبدیل شده است. شکل ظاهری این چراغ طوری طراحی شده است که در زوایای مختلف قابلیت چرخش داشته و می تواند زاویه تابش نور بسیار مناسبی را در اختیار استفاده کنندگان خود قرار دهد.

مشخصات محصول:

وزن: 0.85 کیلوگرم

ابعاد: 16.5×15×30 سانتیمتر

کاربرد: اداری، دانش آموزی

قابلیت تنظیم زاویه تابش نور: دارد

لامپ سازگار با محصول: LED

منبع تغذیه: برق شهری

جنس بدنه: فلز

12- چراغ مطالعه DL - 431

این چراغ مطالعه بصورت تاشو می باشد، که به طرح اپل معروف است. بازوهای الاکلنگی آن بصورت تاشو بوده لذا شکل ظاهری این چراغ  مطالعه بصورت کتابچه ای کوچک می باشد. این چراغ دارای 21 عدد لامپ SMD می باشد. این مدل از نوع دیمردار بوده و به کمک آن می توان زمان روشن/خاموش شدن چراغ و همچنین شدت روشنایی آن را تنظیم نمود.


مشخصات محصول:

تاشو کوچک طرح اپل

دارای 21 لامپ S.M.D

13- چراغ مطالعه DL - 432

این چراغ مطالعه به وزن 0.4 کیلوگرم و درابعاد 150×300×200 میلیمتر ساخته شده است. این چراغ مطالعه با استفاده از کابل USB قابلیت اتصال به برق شهری 220 ولت را دارد. منبع روشنایی این چراغ 20 عدد لامپ LED یا SMD می باشد. این چراغ با گردنی به طول 300 میلیمتر با قابلیت انعطاف پذیری بالا، قابلیت تنظیم زاویه تابش نور دارد.

مشخصات محصول:

ابعاد: 150×300×200 میلیمتر

وزن: 0.4 کیلوگرم

کاربرد: مهندسی، دانش آموزی

جنس بدنه: پلاستیک

نوع گردنی: انعطاف‌پذیر

طول گردنی: 300 میلیمتر

جنس گردنی: لاستیک

قابلیت تنظیم زاویه تابش نور: دارد

تعداد لامپ بکار گرفته شده: 20 عدد

نوع لامپ سازگار با محصول:LED ،  SMD

نوع حباب بکار گرفته شده: مات

منبع تغذیه: کابل USB

طول کابل بکار گرفته شده: 1 متر

سایر توضیحات:

دکمه روشن خاموش لمسی دارد

جنس بدنه: پلاستیک

قابلیت تنظیم زاویه تابش نور: دارد

منبع تغذیه: برق شهری

چراغ مطالعه DL - 432

14- چراغ مطالعه DL - 433

منبع تغذیه چراغ مطالعه DL – 433 همانند مدل DL – 434 بوده و هر دو چراغ از آداپتور به عنوان منبع تغذیه استفاده می کنند. چراغ مطالعه DL-433 از 30 عدد لامپ کم مصرف LED برای روشنایی محیط استفاده می کند. این چراغ در ابعاد 300×260×130 میلیمتر ساخته شده و وزن آن 0.9 کیلوگرم می باشد. یک عدد دکمه لمسی جهت روشن/خاموش کردن این چراغ روی پایه فلزی آن تعبیه شده است. این چراغ از قابلیت تنظیم زاویه تابش نور برخوردار است.

مشخصات محصول:

ابعاد: 300×260×130 میلیمتر

وزن: 0.9 کیلوگرم

کاربرد: مهندسی، دانش آموزی

جنس بدنه: فلز

نوع گردنی: متحرک

طول گردنی: 300 میلیمتر

جنس گردنی: فلز

قابلیت تنظیم زاویه تابش نور: دارد

تعداد لامپ بکار گرفته شده: 30 عدد

نوع لامپ سازگار با محصول: LED و SMD

نوع حباب بکار گرفته شده: مات

منبع تغذیه: آداپتور

طول کابل بکار گرفته شده: 1 متر

دکمه روشن خاموش لمسی

15- چراغ مطالعه DL - 434

این چراغ مطالعه با استفاده از 39 عدد لامپ کم مصرف LED و یا  SMD می تواند فضای اتاق مطالعه یا محل کار شما را بسیار نور افشانی نماید تا با خیالی راحت و آسوده به مطالعه بپردازید. این چراغ در قست پایه خود دیمر تنظیم شدت نور و ساعات روشن/خاموش شدن دارد. 3 حالت مختلف نوردهی را در این چراغ می توان تنظیم نمود. وزن این چراغ 1.2 کیلوگرم و ابعاد آن 350×30×300 میلیمتر می باشد.

مشخصات محصول:

ابعاد: 350×30×300 میلیمتر

وزن: 1.2 کیلوگرم

کاربرد: مهندسی، دانش آموزی

جنس بدنه: فلز

نوع گردنی: متحرک

طول گردنی: 350 میلیمتر

جنس گردنی: فلز

قابلیت تنظیم زاویه تابش نور: دارد

تعداد لامپ بکار گرفته شده: 40 عدد

نوع لامپ سازگار با محصول:LED ،  SMD

نوع حباب بکار گرفته شده: مات

منبع تغذیه: آداپتور

طول کابل بکار گرفته شده: 1 متر

دارای دیمر می باشد.

چراغ مطالعه DL - 434

16- چراغ مطالعه DL - 435

چراغ مطالعه DL – 435 به وزن 2 کیلوگرم و در ابعاد 400x300x70 میلیمتر ساخته شده است. بدنه فلزی آن بر روی یک پایه پلاستیکی مستطیلی شکل وصل شده است. در این چراغ امکان تغییر مقدار نور و قابلیت تنظیم زاویه تابش نور وجود دارد.

 منبع روشنایی نور در این چراغ 33 عدد لامپ کم مصرف SMD می باشد.

مشخصات محصول:

ابعاد: 400x300x70 میلیمتر

وزن: 2 کیلوگرم

کاربرد: اداری، مهندسی، دانش آموزی

جنس بدنه: فلز، پلاستیک

نوع گردنی: انعطاف‌پذیر، متحرک

قابلیت تنظیم زاویه تابش نور:دارد

نوع لامپ سازگار با محصول: SMD

کاربرد: خانگی، اداری

قابلیت تنظیم زاویه تابش نور: دارد

منبع تغذیه: برق شهری

سایر توضیحات: دارای امکان تغییر مقدار نور

17- چراغ مطالعه DL - 436

از نظر ظاهری چراغ مطالعه DL – 436  شبیه حرف T لاتین است که دارای پایه هم می باشد. این چراغ با کاربری آسان و راحت خود می تواند نیاز بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان را برآورده نموده و موجب افزایش تمرکز آنان بر روی کارشان باشد.

چراغ مطالعه DL-436 از 48 عدد لامپ SMD در 4 ردیف 12 تایی استفاده می نماید. برای داشتن نور خوب و با کیفیت، بهتر است یک در میان نوع لامپ ها را آفتابی و مهتابی انتخاب کنید.

 این چراغ با گردنی انعطاف پذیر خود قابلیت تنظیم زاویه تابش نور را نیز دارد. دکمه روشن خاموش این چراغ بصورت لمسی است.

مشخصات محصول:

ابعاد: 190×130×450 میلیمتر

وزن: 0.78 کیلوگرم

کاربرد: اداری، مهندسی، دانش آموزی

جنس بدنه: پلاستیک

نوع گردنی: انعطاف‌پذیر

طول گردنی: 350 میلیمتر

جنس گردنی: لاستیک

قابلیت تنظیم زاویه تابش نور: دارد

نوع لامپ سازگار با محصول: SMD

نوع حباب بکار گرفته شده: مات

منبع تغذیه: برق شهری

طول کابل بکار گرفته شده: 1.5 متر

سایر توضیحات:

48 لامپ SMD

مجهز به دکمه روشن/ خاموش لمسی می باشد.

امکان انتخاب نور آفتابی، مهتابی یا ترکیبی دارد.

دیمردارمی باشد ( تنظیم میزان نوردهی )

18- چراغ مطالعه CL - 115

این چراغ مطالعه با قابلیت انعطاف پذیری بالایی همراه است. پایه آن بصورت گیره دار بوده و بر روی میز یا گوشه دیوار و سایر سطوح لبه دار قابل نصب می باشد. این مدل چراغ مطالعه در سایزهای مختلفی تولید و روانه بازار شده است. در اندازه های کوچک تر این مدل از چراغ ها می توان گیره را بر روی کتاب نصب کرده و از آن استفاده نمود. پایه این مدل از چراغ های مطالعه بصورت خرطومی بوده و با کش و قوس های مختلف تغییر اندازه می دهد. چراغ مطالعه CL-115 به وزن 0.55 کیلوگرم و در ابعاد 600×80 میلیمتر از جنس فلز و پلاستیک ساخته شده است. منبع نور این چراغ یک عدد لامپ کم مصرف می باشد. برای خاموش کردن این چراغ بهتر است از کلید بین راهی استفاده شود.

 

مشخصات محصول:

ابعاد: 600×80 میلیمتر

وزن: 0.55 کیلوگرم

کاربرد: اداری، مهندسی، دانش آموزی

جنس بدنه: فلز، پلاستیک

نوع گردنی: انعطاف پذیر

طول گردنی: 400 میلیمتر

قابلیت تنظیم زاویه تابش نور: دارد

تعداد لامپ بکار گرفته شده: 1 عدد

نوع لامپ سازگار با محصول: رشته‌ای، LED،SMD ، کم مصرف

منبع تغذیه: برق شهری

طول کابل بکار گرفته شده: 1.3 متر

سایر توضیحات: دارای کلید بین راهی می باشد.

19- چراغ مطالعه FL - 420

شکل ظاهری این چراغ مطالعه درست مشابه دوش حمام می باشد و پایه فلزی قابل تنظیم و بسیار بلندی دارد (175 سانتیمتر) که به پایه تلسکوپی معروف است. این چراغ از یک عدد لامپ کم مصرف برای روشنایی استفاده میکند.

مشخصات محصول:

وزن: 900 گرم

ابعاد: 175 سانتیمتر

جنس بدنه: فلز

قابلیت تنظیم زاویه تابش نور: دارد

لامپ سازگار با محصول: فوق کم مصرف، کم مصرف و لامپ های قدیمی

منبع تغذیه: برق شهری

سایر توضیحات

پایه تلسکوپی قابل تنظیم، تنظیم ارتفاع ( محدود )، ساخت ایران، کیفیت بالا

چراغ مطالعه FL - 420

20- چراغ مطالعه G - 901

چراغ مطالعه G – 901 به چراغ مطالعه تویین برد معروف است. منبع تغذیه این چراغ مطالعه، برق شهری 220 ولت می باشد. این محصول همراه با لامپ 18 وات عرضه می گردد. روشن/خاموش شدن لامپ آن بصورت لمسی می باشد. این چراغ مطالعه با تولید نور سفید رنگ، کیفیت بالا و نوردهی مناسبی دارد.

مشخصات محصول:

لامپ سازگار با محصول: کم مصرف

منبع تغذیه: برق شهری

کیفیت بالا و نوردهی مناسب دارد: بله

محصول همراه با لامپ 18 وات سفید عرضه می گردد.

چراغ مطالعه G - 901

و در پایان شایان ذکر است علاوه بر مدل های ذکر شده در بالا، صنایع فلزی کریم زاده دارای هفت نوع مدل دیگر نیز می باشد که از نوع شارژی می باشند و طی یک مقاله جداگانه ای تحت عنوان ” بررسی انواع چراغ مطالعه های شارژی کریم زاده  ” در فروشگاه اینترنتی سوسیال نتمورد بررسی قرار گرفته اند.

 

لطفا سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت ارسال دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید!

سوسیال نت
ارسال دیدگاه