راهنمای انتخاب بهترین اتومو

راهنمای انتخاب بهترین اتومو

راهنمای انتخاب بهترین اتومو

یکی از دستگاه های آرایشی و زیبایی موهای افراد اتوموها هستند. شما می توانید در منزل یا سالن های زیبایی برای آرایش موهای خود از انواع دستگاه های آرایشی برقی مانند سشوار، فرکننده، حالت دهند و اتومو استفاده کنید. اگر شناخت صحیحی از نحوه عملکرد دستگاه و همچنین مدل مورد نظر داشته باشید می توانید به راحتی با استفاده از یک اتوموی مناسب این کار را انجام دهید و با چهره ای خاص و زیبا در مهمانی ها و دور همی ها ظاهر شوید. 

اگر می خواهید موهای خود را صاف و یکدست کنید و همانند بازیگران هالیوودی به نظر برسید باید یک دستگاه اتومو برای صاف کردن موهایتان به همراه داشته باشید. اتوموها همانطور که از نامشان برمی آید برای اتو کردن و صاف کردن موها بکار می روند. اگر در مورد این دستگاه ها مطالعه کافی داشته باشید می دانید که از این دستگاه ها برای حالت دادن و حتی فرکردن موها نیز می توان استفاده نمود. این دستگاه ها برای انواع مختلف موها ساخته شده اند و این شما هستید که با مطالعه در مورد این دستگاه ها و مقایسه آنها با جنس موهای خودتان انتخاب درست را انجام خواهید داد.

در این مقاله به موارد زیر پرداخته می شود:

–  آشنایی با انواع موها و شناخت جنس های مختلف موی افراد

–  شناخت انواع اتومو و راهنمای انتخاب بهترین اتومو

–  دلیل انتخاب اتومو پرومکس چیست؟

–  نحوه استفاده و نظافت دستگاه

راهنمای انتخاب بهترین اتومو

آشنایی با انواع موها و شناخت جنس های مختلف موی افراد:

اتوموهای مختلف زیادی در بازار موجود هستند و انتخاب را با مشکل مواجه می کنند، اما با توجه به موها و اصول کار اتوموی متناسب با موهایتان می توانید انتخاب درستی داشته باشید. موها به طور کلی به انواع زیر تقسیم می شوند:

موی کوتاه: موهای کوتاه مانند موی آقایان، برای اتو کردن موهای کوتاه بهتر است از اتوموهای باریک مانند مدل 5735 پرومکس استفاده نمود. پهنای صفحات با طول موها رابطه مستقیم دارند. هرچقدر پهنای صفحات اتومو باریک تر باشند به همان اندازه برای صاف کردن موهای کوتاهتر مناسب می باشند.

موی ضخیم و فر: افرادی که دارای موهای فر با حجم بالا هستند، باید از اتوموهای کراتینه صفحه پهن که بصورت درجه بندی شده هستند و قابلیت یونیزاسیون نیز دارند استفاده کنند. این نوع اتو موها با حفظ رطوبت موها موجب نرمی موها شده و از وزوز شدن و اصطکاک آنها جلوگیری می نمایند.

موی ضخیم و صاف: برای صاف کردن موهای حجیم ابتدا باید آنها را تقسیم بندی نمایید و چون حجم موها زیاد است، اتومو صفحه پهن برای این کار بهتراست و موجب افزایش سرعت عمل کار می گردد. اتو موی شما باید مجهز به تنظیمات دمایی مختلف باشد تا بر حسب جنس موها دمای مناسب اتو کردن انتخاب شود.

راهنمای انتخاب بهترین اتومو

موی نازک و فر: اگر موهای شما نازک هستند و می خواهید با استفاده از اتومو آنها را صافت کرده و حالت بدهید باید از اتوموی تورمالین با قابلیت تنظیم درجه حرارت استفاده کنید تا با توجه به حجم موها دمای مناسب انتخاب شود و تورمالین موجود نیز مانع از خشک شدن و آسیب دیدن موها شود.

موی نازک و صاف: بهترین اتومو برای افراد با موهای نازک که صاف نیز هستند، اتومو سرامیکی با درجه حرارت بالا است. اتومو با صفحه سرامیکی به تدریج گرم شده و از ایجاد الکتریسیته و آسیب دیدن موها جلوگیری می نماید.

شناخت انواع اتومو و راهنمای انتخاب بهترین اتومو:

اتوموها انواع و اقسام مختلفی دارند و اختلاف آنها در جنس صفحات تشکیل دهنده، پهنای صفحات، روکش صفحات، میزان دمای تولید شده، وجود یا عدم وجود صفحه نمایشگر، نشانگرهای الکتریکی، کلید قفل، کلید power و کلید سوئیچ می باشد.

جنس صفحات تشکیل دهنده: سرامیکی یا آلومینیومی

روکش صفحات: سرامیک، تورمالین، کراتین، تیتانیوم

تنظیم درجه حرارت: کلیدی، لمسی

عرض صفحات: باریک، پهن، متوسط

صفحه نمایشگر: دیجیتالی، LCD

نشانگر الکتریکی: نشانگر روشن/خاموش بودن دستگاه، نشانگر میزان درجه حرارت

کلید سوئیچ: دراتوموهایی که بصورت فرکننده نیز هستند مانند اتوموی 5858 پرومکس با استفاده از کلید سوئیچ می توان عملکرد دستگاه را از اتومو به فرکننده یا بالعکس تغییر داد. این دستگاه ها دوکاره هستند و با خرید اینها در مصرف هزینه ها صرفه جویی می شود. همچنین استفاده از این دستگاه ها در مسافرت ها بسیار به صرفه است و فضای کمتری می گیرد.

راهنمای انتخاب بهترین اتومو

با توجه به عرض صفحات اتومو و جنس موهایتان می توانید اتوموی مناسب را انتخاب کنید. جدول زیر شما را در انجام این کار راهنمایی خواهد کرد.

شناسایی انواع مختلف صفحات تشکیل دهنده اتومو:

  اتومو با صفحات سرامیک:

جنس صفحات اتو موها معمولا از فلز آلومینیوم یا سرامیک می باشد. اتوموهایی که صفحات آنها آلومینیومی است سبک تر بوده و به رنگ نقره ای هستند. اتو موهایی که از صفحات سرامیکی ساخته شده اند، معمولاً دارای تنظیمات دمایی می باشند. صفحات سرامیکی به دلیل خاصیت سرامیک خیلی سریع گرم شده و با خاموش شدن دستگاه گرما را به تدریج از دست میدهند. صفحات سرامیکی این اتوموها پس از30 ثانیه روشن شدن گرم شده و دما را در تمام سطح فلز به صورت یکسان پراکنده می کنند.

به جز جنس صفحات که از سرامیک ساخته شده اند یک لایه روکش نیز بر روی این صفحات افزوده می گردد که ممکن است از جنس سرامیک، تورمالین، کراتین یا تیتانیوم باشد. برخی از اتو موها از فلزات مثل آلومینیوم ساخته شده اند و فقط روکش آنها از جنس سرامیک می باشد اما  اتو موهای پرومکس از صفحات سرامیکی ساخته شده اند و روکش آنها در مدل های مختلف متفاوت است.

راهنمای انتخاب بهترین اتومو

اتومو با صفحات تورمالین:

تورمالین یکی از مواد شیمیایی موجود در طبیعت می باشد که از سنگهای اتشفشانی استخراج می گردد. این ماده در صنعت آرایش بسیار کاربرد دارد. اتو موهایی که از صفحات تورمالین ساخته شده اند خیلی دیر سرد می شوند، بسیار سبک وزن هستند و گرما را با تدریج از خود عبورداده و هرگز نمی شکنند.

اتومو با صفحات آیونیک:

این مدل اتومو با آزاد سازی یون منفی روی موها، موجب مرطوب شدن موها شده و به هنگام اتو کشی موها آنها را براق تر و درخشان تر می نماید . موهای شما حالت ابریشمی به خود می گیرند و بسیار زیباتر می شوند. به همین دلیل این اتو موها گرانتر از سایر مدل های اتو موها است.

اتومو با صفحات تیتانیومی:

استفاده از این اتومو نیاز به مهارت خاصی دارد. این اتومو خیلی سریع گرم می شود و نسبت به اتوموهای دیگر دما را به سرعت روی سطح کار انتقال میدهد. اگر در استفاده از آن مهارت نداشته باشید احتمال سوزاندن و آسیب دیدن موها وجود دارد.

اتوموبا کفی کراتین:

یکی از اجزای اصلی ساختمان داخلی موها کراتین می باشد. قابلیت اصلی این ماده تولید یون منفی و نرم کنندگی موها می باشد.

عرض اتومو :

اتوموهای مختلف پهنای متفاوتی دارند اما در حالت کلی به سه دسته اتومو با پهنای باریک، پهنای متوسط و پهنای زیاد تقسیم بندی می شوند.

 اتوموهای باریک معمولا در اندازه های بلند می باشند. برای حالت دهی موها و فرکردن قسمت انتهایی موها به کار می روند. یکی از باریک ترین اتو موهای پرومکس مدل 5735 می باشد. این اتوموی باریک برای موهای کوتاه بسیار مناسب بوده و در سالن های زیبایی مردانه بسیار کاربرد دارد.

راهنمای انتخاب بهترین اتومو

اتومو با پهنای زیاد برای صاف کردن و حالت بخشیدن موهای بسیار بلند مناسب می باشد. موها با قرار گرفتن بر روی صفحات پهن سریعتر صاف می شوند. یکی از پهن ترین اتوموهای برند پرومکس که  پهنای صفحات آن به 45 میلی متر می رسد اتوموی پرومکس مدل 5500 می باشد

راهنمای انتخاب بهترین اتومو

محصولات پرومکس با داشتن کیفیت مطلوب، قیمت مقرون به صرفه، گارانتی دوساله، مجهز بودن به استانداردهای CE , GS ، طراحی آرگونومیک، سبک و خوش دست بودن محصولات، ارایه محصولات جانبی مهم و مورد نیاز مانند دستکش و کیف نسوز اتوموها ؛ احساس مسئولیت کرده و با ارائه  تمام خدمات پس از فروش درمراکز متعهد پاسخگویی به مشتریان، تعمیر و تعویض قطعات و گارانتی محصولات به مدت دو سال؛ به شهرت وصف ناپذیری دست یافته است. این برند نام آشنا در تمام نقاط کشور ایران عزیزمان شعبه دارد و توانسته است با ارایه محصولات اصل طرفداران زیادی را شیفته خود نماید. برند پرومکس قبلاً به نام مکس معروف بود و هنوز هم برخی افراد با همین نام محصولات پرومکس را می شناسند.

این برند در زمینه طراحی و تولید محصولات آرایشی برقی زنانه و مردانه از جمله اتومو، سشوار، فرکننده، ماشین اصلاح، موزن، بُرس، مانیکور و پدیکور و ریش تراش برقی فعالیت می نماید. تمام این محصولات در دو حالت استفاده خانگی و آرایشگاهی(مختص سالن های زیبایی بانوان وآقایان) تولید شده اند. به منظور استفاده بهینه از محصولات پرومکس بهتر ست از هر محصولی درجایگاه ویژه خود استفاده شود. به عنوان مثال سشوار مسافرتی 1500F برای استفاده در سالن آرایش جوابگوی مشتریان نخواهد بود. یا سشوار کلاهی 7740 مناسب استفاده درمنزل نمی باشد و ویژه سالن های آرایشگاهی زیبایی است.

یکی دیگر از دلایل محبوبت محصولات پرومکس، مجهز بودن محصولات این برند به برق یونیورسال است. شما می توانید با تهیه محصولات این برند در هرجای دنیا که زندگی می کنید، استفاده نمایید. به هنگام تهیه محصولات پرومکس از فروشنده بخواهید تا فاکتور و دفترچه خرید محصول را برایتان مُهر بزند. از تاریخ خرید به مدت 24 ماه محصول شما می تواند از گارانتی شرکت نگان سرویس برخوردار گردد و در صورت تعمیر و تعویض محصول به یکی از شعبات این محصول مراجعه نمایید.

اتوموهای پرومکس با صفحات مختلف باریک، پهن و متوسط بصورت کراتینه، سرامیکی و … وجود دارند که در مقاله بررسی بهترین  مارک اتوموی پرومکس به تفضیل درباره آنها صحبت شده و از بیان مطالب تکراری جلوگیری می شود. اما به عنوان نمونه اتوموی پرومکس مدل 5721  با قابلیت ها و امکاناتش نمایش داده می شود.راهنمتی انتخاب بهترین اتومواتومو یک وسیله برقی است که با انتقال حرارت بر روی موها موجب تغییر شکل انها شده و سطح موهایتان را صاف و یکدست می نماید. حال اگر میزان دمای انتقال یافته بر روی سطح موها خارج از حد نرمال باشد موجب آسیب دیدن موها شده و آنها را می سوزاند. موها معمولا در دمای 170-180 درجه سانتی گراد حالت دیده و صاف می شوند. اکثر دستگاه های اتومو یک صفحه دیجیتالی نمایشگر دما بر روی دسته خود دارند که میزان گرم شدن دستگاه را نمایش میدهند و بدین ترتیب از سوخته شدن موها جلوگیری می شود.

قبل از استفاده از اتومو موهای خود را شسته و با استفاده از حوله خشک نمایید. البته اگر کمی رطوبت روی موها بماند موقع اتو کشی ازبین خواهد رفت و کار اتوکشی موها را راحت تر خواهد کرد. موهای خود را دسته بندی نمایید و از قسمت جلو سر هر دسته را به صورت جداگانه  بر روی صفحات فلزی اتومو قرار داده و با تنظیم میزان دما ، موهای خود را صاف و یکدست نمایید. هر دسته به مدت 5-10 ثانیه (با توجه به حجم و جنس موها متفاوت است) درون صفحات فلزی قرار گرفته و سپس با احتیاط  خارج می گردند. اتو را بصورت عمودی، با فاصله 2-3 سانتیمتر از ریشه مو بگیرید تا مانع از سوختن و آسیب دیدن کف سر شود.

اتومو، سشوار، ویوکننده و فرکنند همگی از وسایل آرایشی برقی هستند که با انتقال دما روی موها آنها را زیباتر و آراسته می نمایند اما فراموش نکنید که استفاده هر روز از این دستگاه ها موجب آسیب دیدن موها شده و خسارات جبران ناپذیری به دنبال خواهند داشت، بهتر است در مواقع لزوم  و بصورت صحیح از این دستگاه ها استفاده شود.

برخی مواقع امکان افتادن چند تار مو بر روی اتومو وجود دارد که با سوختن آنها بوی نامطبوعی به مشام می رسد و موجب تیره شدن صفحات دستگاه می گردد، برای تمیز کردن دستگاه ابتدا اتومو را از پریز برق جدا کرده و بگذارید تا دستگاه کاملاَ سرد شود. سپس کمی الکل بر روی یک پارچه سفید نخی یا حوله ریخته و به کمک آن تمام سطح اتو را تمییز کنید. برخی از اتوها دارای قفل هستند و دو قسمت بالا و پایین به همدیگر قفل شده اند بهتر است ابتدا قفل را باز کرده و با یک عدد مسواک آغشته به الکل  تمام قسمت های آن را کاملاَ تمییز کنید. سپس برای از بین رفتن بوی بد الکل بهتر است یک دستمال نخی مرطوب برداشته و تمام سطح کار را یکبار دیگر نظافت نمایید. سپس اجازه دهید تا دستگاه  بطور کامل خشک شود و بعد از آن مورد استفاده قرار گیرد.

نکته1: درصورت در دسترس نبودن الکل می توانید از محلول آب +جوش شیرین، آمونیاک، محلول آب گرم+ مایع نرم کننده لباس و یا محلول پاک کننده لاک ناخن (استون) استفاده نمایید.

نکته2: همیشه قبل از انجام عمل نظافت اتومو را از پریز برق جدا نمایید و اجازه دهید تا کاملاَ سرد شود و سپس اقدام به نظافت دستگاه نمایید.


لطفا سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت ارسال دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید!


سوسیال نت
ارسال دیدگاه